1 Mayıs 2015 Cuma

kürkçü dükkanına dönüş

Yine yazmak istiyorum
anlatmak rahatlamak
öok şeyler denedim bu zaman zarfında ama en iyi ilacımın yazmak olduğuna kanaat getirdim yine.

Uzun zamanlardır ilk kez nisan ayı ortalarında döküldü yine kelimeler kağıda.
Bir rüya, bir ses ..izleyeceğim bu kez dedim.Boşver demeyeceğim
o sesin peşine takıldım.
******************
2015 mart ortası idi galiba yada 20leri falan
1,5 yıllık bir beraberliğin sonunda bana söyleyecek iki kelimesi olmayan bir adamla yaşanmış güzel günler anlar adına kendimce sevgiyle ayrıldım ya da onun kararına uydum ve bitti.

Burada yaşantımı sürdürmemin bir hedefe ulaşmak olduğunu söylemişmiydim daha evvel bilmiyorum.200li yıllarda yaptığım ışık yolculuğunun devamı bu..

Kendimce aldığım karar en çok 55 e kadar burada kalmak.Süre ne kadar kısalırsa o kadar iyi.Tabii sağlıkla ve kolaylıkla ve de hayırlısıyla.
Emeklilik için yatırmam gereken parayı toparlayıp gitmek ve Ege'ye yerleşmek istiyorum.Asgari şartları sağladıktan sonra devamını da getiririm diye düşünüyorum.
Bu arada bu kışı ıle tanıştık.Arzu ettiğim pek çoık özelliklere sahip bir insan.Ağır baya ama bir şekilde götürürüz diyordum.Eve eşyalar falan aldım yerleşik düzene döndüm.Değilmi ki buradayım gideceğim düşüncesi ile değil de yaşayacağım diyerek güzelleştirmek istedim mekanımı.
Ve o gitti.

İlk hafta sıkıntılı idi.Tekrar tek kişilik düşünmeye dönüş buhranlı oluyor yalan değil.Ama bundan sonrası için daha kararlıyım artık.Aynı hedefleri ve dünya görüşü, yaşam tarzı olmayan insan almak istemiyorum hayatıma.

O gece Allahım lütfen bana bir yol göster bir ses bir ışık diye dua ederek yattım.Sabah uyku uyanıklık arasında Esra Erol'u izle dedi bir ses.Komikti evet:)
Hayır olsun dedim ve izlemeye başladım internetten.
Sonuç.. geçen hafta orada idim ben:)
Devamı..bir dahakine anlatırım.

Hiç yorum yok: